Wesele, impreza firmowa czy przyjęcie okolicznościowe, czyli każde spotkanie towarzyskie, nie może być udane bez smacznego i dobrze skomponowanego menu. Ciekawe, proste lub wykwintne dania sprawą, że biesiadnicy z przyjemnością będą wspominać wspólne

Wesele, impreza firmowa czy przyjęcie okolicznościowe, czyli każde spotkanie towarzyskie, nie może być udane bez smacznego i dobrze skomponowanego menu. Ciekawe, proste lub wykwintne dania sprawą, że biesiadnicy z przyjemnością będą wspominać wspólne spotkanie i wyjątkowy smak. Dlatego, tak ważne jest aby nawiązać współpracę z dobrą firmą cateringową. Aby wybrać najlepszą ofertę, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów takich, jak cena, opinie gości, jakość serwowanych posiłków, różnorodność menu czy sposób podania potraw.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę cateringową?

  • Kompleksowość usługi

Cechą, która wyróżnia dobrą firmę cateringową, jest kompleksowość jej oferty. Firma, która oprócz pysznych i świeżych posiłków może zapewnić profesjonalną obsługę kelnerską, wyposażyć i/lub ustroić stoły oraz krzesła zawsze powinna być brana pod uwagę w pierwszej kolejności. Po pierwsze świadczy to o jej profesjonalizmie i przygotowaniu, po drugie o doświadczeniu w zakresie organizowania większych lub mniejszych imprez.

  • Bogate menu

Urozmaicone i ciekawe menu jest ogromnym atutem firmy zajmującej się cateringiem okolicznościowym. Kilka wariantów menu, które można wymieniać oraz elastyczność oferty to cechy, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli firma oferuje możliwość dostosowania menu do charakteru imprezy, tym bardziej warto rozważyć wybór takiego cateringu.

  • Profesjonalizm

Nowoczesna firma cateringowa powinna posiadać własną stronę internetową, być obecna w mediach społecznościowych. Ważne, aby na pytania i wątpliwości była w stanie odpowiedzieć szybko i wyczerpująco. Podanie orientacyjnego menu wraz z cenami jest dużym atutem i daje klientowi możliwość oceny zakresu organizacji oraz orientacyjnych kosztów.

  • Doświadczenie

O jakości i świeżości posiłków przygotowywanych przez firmę cateringową, o jej profesjonalizmie i otwartości na potrzeby klienta, często decyduje jej doświadczenie oraz wieloletnie działanie w branży gastronomicznej. Taka firma często również dysponuje bogatym zapleczem technicznym i wyposażeniem.

  • Opinie

 

Podczas wyboru firmy warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy korzystali bądź byli gośćmi na imprezie obsługiwanej przez daną firmę cateringową. Równie pomocne mogą być opinie internautów, pod warunkiem, że odpowiednio je zweryfikujemy i przeczytamy.