Do Polski coraz chętniej przyjeżdżają goście z zagranicy. Dzięki strefie Schengen i tanim liniom lotniczym weekendowa wycieczka do naszego kraju dla wielu Europejczyków jest w zasięgu ręki.

Dlatego Polacy zapraszają swoich unijnych partnerów biznesowych, znajomych ze studiów lub przyjaciół poznanych podczas wakacji do naszego kraju, by mogli podziwiać nasze zabytki, poznać naszą burzliwą historię i zakosztować polskiej kuchni. Jeśli chodzi o to ostatnie, dla wielu Polaków to nie lada orzech do zgryzienia. Sami często wybieramy się na miasto zjeść coś z kuchni włoskiej, azjatyckiej czy amerykańskiej, jednak domowe potrawy najlepiej smakują nam… w domu. Dokąd więc gościa, by zrozumiał, czym są prawdziwe, pyszne pierogi?

Dobra restauracja

Przede wszystkim musimy znaleźć dobry lokal, cieszący się ponadprzeciętnymi opiniami. Restauracja z kuchnią tradycyjną, którą wybierzemy, powinna zachwycić naszego gościa, by po powrocie zachwalał smaki polskich potraw. Warto więc wybrać lokal specjalizujący się w naszej narodowej kuchni. Dobrze jest również sprawdzić, czy organizuje on wesela lub inne przyjęcia okolicznościowe. Na tego typu imprezach zazwyczaj króluje prawdziwy polski rosół, kotlet schabowy z dobrymi ziemniakami, bigos czy wyżej wspomniane pierogi.  Jeśli Pary Młode polecają sobie dane miejsce z ust do ust oznacza to, że kucharze stają na wysokości zadania. Pamiętajmy, aby trochę zarysować naszemu gościowi smaki polskiej kuchni i doradzić, jeśli nie będzie wiedział co wybrać. Jeśli nasz gość jest np. weganinem, porozmawiajmy z kelnerem, które dania kuchni polskiej kucharze są w stanie przygotować bez mięsa.

Nie tylko jedzenie

Dlaczego warto poczytać opinie o danym lokalu, zanim zabierzemy do niego naszego gościa? Bo polski obiad to nie tylko smak potraw, ale także gościnność i niekończące się rozmowy. Dlatego dobrze jest wybrać lokal, w którym obsługa jest uśmiechnięta i nastawiona bardzo pro-kliencko. Atmosfera spożywania posiłku jest równie ważna, jak jego smak.