impreza niespodzianka - tort
Wiele osób zastanawia się, jaki prezent sprawić mamie, gdy nadchodzą jej urodziny. Kwiaty są oczywiście zawsze mile widziane, jednak w „okrągłe” urodziny nie raz myślimy o czymś bardziej spektakularnym. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy niespodz

Impreza niespodzianka z okazji urodzin mamy

Jak zorganizować?

Organizację przyjęcia najlepiej jest zlecić profesjonalistom. W dzisiejszych czasach wiele dobrych restauracji organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, wystarczy więc wybrać jedną z nich i umówić się na spotkanie z jej przedstawicielem. Będziemy musieli określić planowaną liczbę gości i ustalić menu obiadowe. Wraz z pracownikiem restauracji możemy ustalić też, czy na stole ma pojawić się alkohol, a jeśli tak, czy ma być to coś więcej niż tradycyjny szampan. Pozostaje oczywiście jeszcze kwestia tortu. Zazwyczaj zamawia się go w restauracji, jednak nie jest nietaktem zapytać, czy możemy przywieźć swój tort, jeśli chcemy zamówić coś wyjątkowego w zaznajomionej cukierni artystycznej. Jeśli na imprezie mają pojawić się też dzieci, zawczasu poprośmy o zarezerwowanie specjalnych krzesełek do ich karmienia. Wiele restauracji dla starszaków proponuje oddzielne menu, składające się z dań uwielbianych przez wszystkie maluchy: nuggetsów z kurczaka, frytek czy naleśników na słodko.

Mobilizacja rodziny

Gdy już wszystko ustalimy z restauracją, należy się zabrać za poinformowanie rodziny i przyjaciół, co ustaliliśmy na spotkaniu. Goście muszą wiedzieć, o której dokładnie mają stawić się w restauracji i na czyje nazwisko powołać, by usiedli przy dobrym stoliku. Przypominajmy gościom wielokrotnie, że obiad jest niespodzianką i mama nie może się o nim wcześniej dowiedzieć. Zadzwońmy również do mamy i poinformujmy ją, że w dniu urodzin zabieramy ją na elegancki obiad. Dopiero gdy wejdziemy z nią do restauracji dowie się, że czekają na nią wszystkie najbliższe osoby, witające ją gromkim „sto lat”. Jeśli któryś z gości będzie miał refleks, na pewno uda mu się uwiecznić na zdjęciu łzy wzruszenia jubilatki.