Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w naszym życiu. Od przebiegu weselnej zabawy zależy, jakie wspomnienia po sobie pozostawi ten wyjątkowy dzień.Dlatego salę weselną powinniśmy wybierać ze szczególną starannością. Na co zwracać uwagę i czego unikać

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w naszym życiu. Od przebiegu weselnej zabawy zależy, jakie wspomnienia po sobie pozostawi ten wyjątkowy dzień.

Dlatego salę weselną powinniśmy wybierać ze szczególną starannością. Na co zwracać uwagę i czego unikać dowiesz się z naszego przewodnika.

Wielkość sali

To prawda, zdarzają się małe, kameralne wesela na góra kilkadziesiąt osób, lecz należą one do rzadkości, dlatego im większa sala, tym lepiej. Po pierwsze, dzięki temu nie będziemy stresowali się większą ilością gości niż początkowo zaplanowana, a sami weselnicy będą mieli więcej miejsca do zabawy.

Lokalizacja

Szukając idealnej sali na naszą weselną zabawę, weźmy pod uwagę także jej lokalizację. Jeśli zdecydujemy się na salę blisko centrum miasta, blisko urzędu stanu cywilnego lub kościoła, nie musimy martwić się o transport gości.

Z kolei wybierając salę weselną oddaloną od miasta, za to oferującą taras z przepięknym widokiem, bliskość przyrody czy parku krajobrazowego, musimy liczyć się z koniecznością zorganizowania gościom dojazdu do niej. Nie każdy bowiem dysponuje własnym autem, a uwzględnić powinniśmy potrzeby wszystkich gości.

Obsługa

Wynajmując salę weselną, wynajmujemy równocześnie kelnerów do obsługi wesela. Ich zadaniem jest nie tylko podawanie potraw. Powinni opiekować się gośćmi, zwracać uwagę na ich potrzeby i spełniać prośby. Obsługa wesela powinna umieć sprawić, że weselnicy poczują się dobrze i komfortowo.

Powinni zatem być schludni, grzeczni, uśmiechnięci, uprzejmi i… niewidoczni. Dobry kelner bowiem, to taki który pilnuje, aby gościom niczego nie brakowało w sposób dyskretny i nienachlany.

Parkiet i wystrój

 

Na końcu zwróćmy uwagę, czy sala jest odpowiednio i elegancko udekorowana, a także czy został na niej wydzielony parkiet do tańców. Warto pomyśleć o nim wcześniej. Nawet bowiem, jeśli nasi goście nie przepadają za tańcami, może okazać się, że w ferworze weselnej zabawy zmienią zdanie i będą mieli ochotę poddać się rytmowi skocznej muzyki.