I Komunia Święta to duże wydarzenie dla dziecka. Maluchy przygotowują się do niej przez długi czas i wiedzą, że tego dnia muszą dać z siebie wszystko. Tradycją jest to, że po uroczystości rodzice dziecka, które przystąpiło do Komunii, zapraszają na uroczy

Organizacja I Komunii Świętej w restauracji

Dobra restauracja

Organizacja imprez okolicznościowych jest domeną najlepszych restauracji. Doświadczone lokale wiedzą, jakie menu zaproponować swoim gościom z okazji różnych powodów do świętowania. Dobra restauracja zapewni odrobinę dyskrecji świętującej rodzinie zapewniając jej oddzielną salę lub stoliki ustawione tak, by wszyscy czuli się komfortowo jak w domu. I Komunia Święta jest specyficzną imprezą, na której najważniejszą osobą jest… dziecko. Dlatego wiele restauracji poza standardowym menu dla dorosłych dba o to, by posiłek dla dziecka był tym, co maluchy lubią najbardziej. Dzieci przeważnie mogą więc liczyć na uwielbiany przez nie rosołek, nuggetsy z kurczaka czy naleśniki na słodko. Możemy więc być pewni, że wielki dzień naszego dziecka upłynie w radosnej atmosferze, bez kłótni o niedojedzony obiad.

Korzyści

 

Jakie są jeszcze zalety ze zorganizowania obiadu komunijnego w restauracji? Przede wszystkim jest to więcej czasu i spokoju dla mamy dziecka, która może cieszyć się uroczystością razem z maluchem. Przeważnie to na paniach domu spoczywa obowiązek zrobienia zakupów, przygotowania posiłków i zmywania, gdy I Komunia Święta organizowana jest w domu. Mogło by się wydawać, że zorganizowanie uroczystego obiadu w restauracji jest bardzo drogie. Nic bardziej mylnego! Jeśli porównamy koszty zakupów, paliwa i energii, które ponieślibyśmy organizując obiad samemu okaże się, że przyjęcie restauracyjne to porównywalny wydatek. Dodatkowo kobiety zyskują więcej czasu… dla siebie. Mogą spokojnie wybrać się do fryzjera czy na manicure bez wyrzutów sumienia, że powinny upiec jeszcze jedno ciasto.