O organizację wykwintnego bankietu możemy pokusić się z kliku rożnych powodów. Możemy wydać bankiet z okazji urodzin, imienin, rocznicy czy ślub, możemy też zorganizować przyjęcie firmowe lub biznesowe.

Pięć zasad organizacji wykwintnego bankietu

Niezależnie od powodu, dla którego przygotowujemy bankiet, warto poznać pięć złotych zasad jego organizacji. Podstawą jest wybór odpowiedniego lokalu, stosownie do okazji. To jednak nie wszystko.

Je się… oczami

Szukając miejsca na bankiet, zwracajmy uwagę nie tylko na wystrój sali, lecz także na menu. Jeśli zależy nam na wykwintnym, eleganckim bankiecie, wybierajmy restauracje, które oferują potrawy różnorodne, zarówno te z kuchni polskiej, jak i śródziemnomorskiej. Ważne, by potrawy były lekkie i eleganckie.  

To, co znajduje się w menu to jedno; niemniej ważny będzie sposób podania potraw. Ważna jest oprawa, to jak potrawy ułożone są na talerzach i jak są kolorystycznie skomponowane.

Szczególnego znaczenia nabiera to przy deserach, przy których szefowie kuchni mogą popisać się prawdziwą wirtuozerią.

Umil gościom czas

Wykwintny bankiet nie oznacza wyłącznie posiłku. Składa się na niego także część artystyczna. Warto zatem zorganizować degustację win i serów czy koncert muzyki klasycznej na żywo. Z pewnością umili to czas naszym gościom.

Lista gości

Wykwinty bankiet to przyjęcie, podczas którego wszyscy goście czują się dobrze. Dlatego układając listę gości, zastanówmy się nad towarzyskimi układami. Starajmy się, aby goście w większości się znali; to pozwoli rozluźnić atmosferę. Starajmy się, aby liczba gości była parzysta i aby każdy znalazł kogoś, z kim mógłby zamienić kilka słów.

Lokalizacja

Wykwinty bankiet w środku lasu? Odrzuć ten pomysł! Na eleganckie przyjęcie goście z pewnością ubiorą się stosowanie do okazji, dlatego powinien odbywać się on w hotelu, restauracji lub innym lokalu, najlepiej w centrum miasta, do którego łatwo dotrzeć zarówno osobom zmotoryzowanym, jak i tym, poruszającym się komunikacją miejską.

 

I ostatnia, niemniej ważna zasada, czyli… dobra zabawa! Niezależnie do powodu organizacji przyjęcia, powinniśmy zadbać o to, aby goście dobrze się na nim bawili. Zadbajmy o miłą, ciepłą atmosferę.